Snídaňové cereálie a zdraví

30. června 2009 v 14:46 | Mike
Již po mnoho let, poukazuje široká spousta studií na důležitou roli snídaně ve výživě a zejména pak snídaně obsahující cereálie. Cereálie konzumované s mlékem nebo jogurtem se jeví jako ideální kombinace pro ranní doplnění energie. Našemu tělu přináší vitamíny, vápník, bílkoviny a látky důležité pro zdravý vývoj organismu. Vhodným doplňkem je ovoce, ředěný ovocný džus nebo čaj.

• Snídaně dodává dospělým a dětem energii, kterou potřebují pro ranní fyzickou
a mentální aktivitu. Snídaně má zároveň vliv na dobré soustředění a vnímání.

• Výzkumy dokazují, že děti, které často konzumují cereálie (alespoň každý druhý den), mají vyšší přísun vápníku, železa a vitamínů skupiny B, než děti, které konzumují cereálie méně častěji či vůbec.

• Některé snídaňové cereálie obsahují celozrnnou složku, která má řadu pozitivních účinků na organismus.

A co je obzvláště důležité - existují i dlouhodobé pozitivní účinky, plynoucí z konzumace cereálií:
• Děti, které často konzumují cereálie, mají menší pravděpodobnost trpět nadváhou. (4)
NESTLÉ cereálie určené dětem - Cheerios, Nesquik, Chocapic, Ciniminies, Cookie Crisp, Lion a Kangus

Pro děti jsou určeny snídaňové cereálie Cheerios, Nesquik, Chocapic, Ciniminies, Cookie crisp, Lion a Kangus. Dětem poskytují energii, která je ráno tak potřebná pro správné vykročení do nového dne, a zároveň obsahují řadu vitamínů a minerálních látek důležitých pro jejich správný růst a vývoj. Navíc v kombinaci s mlékem nebo jogurtem nabízí snídaňové cereálie spotřebitelům čtvrtinu jejich denní dávky vápníku, který je potřebný pro správnou stavbu kostí. Cereálie určené dětem rovněž obsahují vitamíny skupiny B, vitamín C důležitý pro funkci imunitního systému, a jehož prezence zároveň zvyšuje vstřebatelnost rovněž přítomného železa. Díky snadné a rychlé přípravě snídaňových cereálií si děti zároveň lehce osvojí správné a zdravé stravovací návyky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama